Obezita byl ještě před třemi desítkami let záležitostí pouze několika málo jedinců v naší společnosti a dnes jí trpí skoro každý třetí dospělý Čech. Nejedná se o nemoc, avšak člověk s přemírou tuků v těle rozhodně zdravě nevypadá a ni není. Nejenže mají lidé s velkou nadváhou problémy s fyzickou kondicí, ale zároveň se na ně lepí skrze horší imunitě jedna nemoc za druhou. Někdy jde dokonce o chronické choroby a nedají se zlikvidovat jinak než zhubnutím. Do hubnutí se ale nikomu moc nechce, jelikož se jedná o dlouhý a často i nepříjemný proces.

Meloun

Navíc ne každý, kdo na to vypadá, opravdu potřebuje zhubnout. Existuje spousta lidí, co si o sobě myslí kvůli svým kilogramům, že trpí obezitou, a přitom to tak není. Proto není ani tak podstatná hmotnost, ale kalkulačka BMI, se kterou je možné být přesnější. Ten je daleko přesnější než váha a dokáže poměrně konkrétně určit, zdali někdo má či nemá problémy s hmotností. A to v jednom či druhém směru.

Zmírnit či zcela odstranit obezitu se dá víceméně pouze změnou životního stylu. Existuje celá řada způsobů, jak toho dosáhnout, avšak mnoho z nich je zcela k ničemu. Jsou zde však i mnohem účinnější možnosti, třeba keto dieta. Tu každoročně podstupují miliony lidí a naprostá většina z nich jsou spokojeni. Nejedná se však o nic snadného, naopak. Kdo se chce vydat na dráhu keto diety, musí počítat s tím, že se bude vyhýbat nejen tukům, což je docela samozřejmé, ale cukrům. Bez toho to totiž nejde. Absence cukrů v těle donutí organismus začít místo nich používat jako palivo tuky. A to je vše. Nic složitého https://www.prozeny.cz/clanek/nadychane-minivanocky-kterymi-potesite-celou-rodinu-40711 na tom není.

Metr

K dietě je dobré připojit i nějaké ty aerobní aktivity. Je jedno, jestli se bude jednat o cyklistiku nebo kondiční běhání. Důležité je se tím zabývat každý druhý den v týdnu a vynechávat pouze sporadicky. Tělo totiž musí naběhnout na správný režim a není dobré ho z něj vytrhávat.