Vánoční svátky jsou báječnou příležitostí obdarovat všechny vaše přátele hodnotnými dary. Jestliže si dáte záležet a na své blízké myslíte i v průběhu roku, můžete mít snadnou práci v tom smyslu, že jim nakupujete dárky průběžně, a na Vánoce pak máte klid. Mamince novou kabelku, tatínkovi zimní bundu s voděodolnou membránou, dětem stavebnici Merkur, manželce nádherné letní dámské sandály, a takto to bude pokračovat, dokud si nebudete jist, že máte nakoupeno vše, co je třeba.

dětský pokoj

Chcete-li být ale opravdu originální a překvapit vaše ratolesti něčím, co od vás nečekají, objednejte jim do dětského pokoje nový nábytek. Hodí se to zejména tam, kde je nábytek starý, po rodičích, nevzhledný a dosluhující, a děti z něj nemají moc dobrý pocit. Alespoň se jej zbavíte a současně s tím vyhodíte i starý prodřený koberec a pořídíte nový.

nový pokojík

Akci „nábytek“ můžete provést docela elegantně. Domluvíte se s partnerkou, že s dětmi odjede na hory a vy mezitím připravíte tajné překvapení. Budete pokládat nový koberec a o výpomoc s montáží nábytku v Praze požádáte stěhovací firmu. Stěhováci tyto práce provádí jako rutinu a hlavně mají dostatek zkušeností, nemusíte mít tedy obavy, že by si neporadili i s vaším nábytkem.

Mezitím, co zajistíte pokládku koberce, stěhovákům uvolníte prostor v pracovně či v ložnici a tam vám postupně sestaví psací stůl, šatní skříně s posuvnými dveřmi, komody, odkládací a noční stolky a palandu, kterou si vaše děti přály už dávno, ale vy jste na ni neměli prozatím dostatek financí.

Nábytek umístíte na nový koberec, do místnosti ještě přijde nové stropní svítidlo, nové lampičky na psací stůl a noční stolky a nová stínící technika, například rolety den a noc. Možná by chtělo místnost předem vymalovat nebo si tu pohrát s tekutou tapetou, aby to mělo lepší úroveň, ale to už je na vašem rozhodnutí, zda to má význam, anebo tu chcete zachovat stávající tapety či malbu, která dětem vyhovuje.