Každému z civilizovaných lidí jde v životě o to, aby si vydělal dost peněz. Skutečně každému. Život bez peněz už si ani nedokážeme představit, nevíme, jak bychom si pořídili všechno to, co k životu potřebujeme a co bychom tedy zřejmě postrádali, kdyby se to nedalo za peníze koupit. Ale peněz nebývá často tolik, kolik bychom si jich přáli mít. Někdy se ocitáme v mírné a někdy dokonce i v zásadní finanční tísni, a to pak není nic, čím bychom se mohli pyšnit a z čeho bychom se mohli radovat.

platební karty

A co děláme, když zjistíme, že je to s námi po finanční stránce zlé? Ano, pak si mnohdy nějaké další peníze půjčujeme. Protože to je někdy i to jediné, co nám může pomoci naši situaci zvládnout. Jenom půjčka nám může někdy dostatek peněz zajistit. A i když jde jenom o dočasnou pomoc, i ta se může hodit, i ta pro nás může mít zásadní význam. Pokud ji samozřejmě dostaneme. Což ale nebývá pravidlem. Půjčku totiž nedostane každý, kdo ji chce, kdykoliv si jenom vzpomene. Půjčku dostane jedině ten žadatel, který je také zjevně schopný ji vrátit, který je schopen prokázat svoji schopnost splácet. A kolik je jenom těch, kdo to nedokážou!

Jenže třeba v bankách jsou požadavky stran prokazování schopnosti splácet přísné. Kdo tu nemá žádoucí příjmy a registry dlužníků bez záznamů, ten nemá šanci uspět. Ani kdyby toužil po bankovní půjčce sebevíc, nejde to.

platební karty

A jak řeší svoje finanční problémy ti, kdo nejsou v bance schopni prokázat svoji bonitu a odcházejí odtud tedy neuspokojeni? Těm se nabízí aspoň americká nebankovní hypotéka. Půjčka, kterou lze získat i jen díky zástavě nemovitosti, bez nutnosti obávat se nízké výše příjmů a záznamů v registrech dlužníků.

Ani taková nebankovní hypotéka sice není dárek, i zde jde pouze o dočasnou pomoc, která se pak musí splatit, ale přesto jde o pomoc, která se může člověku hodit.