Představte si, že dnes je 16. prosince, a je váš slavný stěhovací den. Vánoce jsou sice za dveřmi, ale přivítat je na novém působišti může být nevídaným životním zážitkem. Zvláště tehdy, pokud se na vaše nové bydlení těšíte již delší dobu. Rádi bychom vám připomněli některé momenty, na které byste neměli zapomenout:

papírový karton

Volné dny – nejobtížnější fází na stěhování v Nymburce není příprava, ani samotné přemístění vašich věcí, nehledě na to, pokud máte smluvenou transakci se stěhovací firmou, to nejtěžší je obvykle vybalování a zabydlování. Počítejte také s tím, že vám budou postupně docházet síly, a že budete potřebovat více času na regeneraci a odpočinek. Měli byste mít v záloze ještě nejméně dva dny volna po přestěhování, v ideálním případě tři až čtyři dny. Rozhodně se nesnažte kompletní stěhování stihnout za víkend, to nemusí dopadnout dobře a budete pod zbytečným tlakem.

kartonové krabice

V 16 hodin je tma – v prosinci jsou nejkratší dny v roce a slunce zapadá již kolem šestnácté hodiny. Měli byste to mít na paměti a včas si pohlídat, aby se vám nestalo (jako nám), že v novém působišti nebudou žádná svítidla. Pokud si je bývalý majitel odveze, měli byste mít v místnostech alespoň objímku s žárovkou, a pokud to nestihnete včas, (do 16 hodin) montáž svítidel potmě není rozhodně nic příjemného.

Posypový materiál – je-li zrovna ve stěhovací den teplota nad nulou a slunečno, můžete hovořit o velkém štěstí, ovšem ne vždy to vyjde podle vašich představ. Raději se připravte na to, že bude chumelit a mrznout. Měli byste mít někde „bokem“ nachystané pytle s pískem, lopatku, případně hrablo a koště na odhrnování a odmetání sněhu.

Svačina a nápoje – nespoléhejte na blízkost čerpacích stanic nebo restaurací, jednak vás to bude zbytečně zdržovat od práce, a pak je výhodnější nachystat si občerstvení podle své chuti a životního stylu. Věnujte přípravě jídla a pití dostatek času, vyplatí se to.