Správná péče

Mnoho lidem záleží na tom, jak vypadá jejich automobil, takže o jeho vzhled opravdu dbají. Základem je dobrá péče, protože díky ní nám vydrží vůz hezký. Začít můžeme například u laku, protože ten má na vzhled opravdu velký vliv. Starat se o něj je vhodné pravidelně a snažit se také zbytečně jej nezašpinit tím, že třeba budeme parkovat pod stromem, ze kterého padá pyl. Co se týče umývání, tak je dobré vyhnout se automatické myčce, protože kartáče můžou způsobovat drobné škrábance.

hliníková kola

To už je lepší umýt si vůz sám na samoobslužné myčce s aktivní pěnou. Jediné, na co bychom si měli dát pozor je dostatečná vzdálenost pistole od laku, ať jej zbytečně neničíme vysokým tlakem. Dále se musíme přesunout do interiéru, přičemž jednou za čas neuškodí pečlivé vyčištění sedaček a tapecíru. S vhodnými stoji a přípravky dosáhnete ještě lepších výsledků, což se i přes možnou vyšší cenu rozhodně vyplatí a vůz bude stále dělat radost.

Disky

Jestliže máte na voze plechové disky a chtěli byste něco lepšího, tak můžete zvolit hezké elektrony. Samozřejmě je potřeba respektovat zákony a zakoupit rozměr, co máme zapsaný v TP nebo si do nějaké daná konal nechat dodatečně zapsat. U takové kola potřebují péči, přičemž je lepší věnovat jim čas pravidelně, protože po delší době se špíny o dost hůře zbavuje.

lehké slitiny

Čištění má probíhat na jízdou nezahřátých kolech, přičemž je potřeba zvolit vhodný prostředek, kterým může být třeba houba. Kromě čištění může dále zvolit leštění, aby se kola na autě hezky leskla. Co dělat, když si třeba při parkování poškrábeme disky? Není to žádná tragédie, protože oprava alu disků https://renovace-disku.cz/renovace-disku/ se postará, aby byli zase jako nové. Nejprve je opískuje, aby se dostali na čistý kov a v případě hlubokých škrábanců povrch pěkně srovnají. Následně nanesou vrchní vrstvu dle Vašeho výběru, takže není problém změnit barvu všech čtyřech disků.