Všichni víme, že bychom měli svůj čas rozdělit mezi práci a zábavu. Ta představuje aktivity, které neděláme pro zisk, nýbrž jednoduše proto, že nás baví. A to je také často to jediné, co z této činnosti máme. Přesto není pochyb, že je velmi důležitá. Umožňuje nám totiž se uvolnit a zapomenout alespoň na chvíli na běžné starosti, ať už v domácnosti nebo v zaměstnání. Díky tomu si můžeme udržet svěží mysl a zabránit tomu, aby nás všechny tyto věci pohltily.

 

hraní videoher je oblíbenou zábavou

 

Může mít samozřejmě velmi mnoho podob, stejně jako je mnoho různých lidí. Někdo se odreaguje sledováním sportovních zápasů, jiný zase hraním her, další má zase jako koníčka čtení. Pokud to nikomu neubližuje, je v podstatě jedno, o jakou činnost se jedná. Důležité je, že nám přinese potřebné uvolnění a únik z reality.

 

Ovšem i zde platí, že i příliš dobrého škodí. Může se totiž snadno stát, že právě náš koníček se stane tou hlavní věcí v našem životě, a to také není dobře. Problém však může být, jak poznat, že jsme do tohoto stádia došli. Většina z nás totiž toto nedokáže realisticky posoudit.

 

mnozí rádi sledují hokej

 

V první řadě bychom se měli zaměřit na finance. Oželíme někdy nákup vyložených nezbytností jen proto, abychom mohli financovat svůj koníček? Nebo se kvůli němu dokonce dostáváme do dluhů? V takovém případě je nutné co nejdříve přehodnotit naše priority.

 

Varovným signálem také je, pokud ovlivňuje naše zaměstnání. Přicházíme do práce unavení, protože jsme se svému koníčku věnovali téměř celou noc? Odcházíme z práce dřív, abychom se mu mohli věnovat? Zanedbáváme kvůli němu své pracovní povinnosti? Pokud je odpověď ano, je nutné se zamyslet. Náš koníček nám totiž účty nezaplatí.

 

Pokud máme navíc rodinu, je nutné dbát i oni. Když se vrátíte ze zaměstnání, jdete se rovnou věnovat zábavě, nebo trávíte čas se svými dětmi? A jak je tomu o víkendech? Hobby totiž může být past, do které je velmi snadné spadnout, avšak mnohem těžší dostat se z ní ven.