Kdybychom uspořádali anketu, co je pro vás v životě nejdůležitější, zřejmě byste se shodli na tom, že vaše zdraví. Samozřejmě mu budou silně konkurovat láska, přátelství, moudrost, empatie, spolupráce, tolerance, pochopení a další pozitivní vlastnosti a atributy osobnosti. Mnozí z vás však ve výčtu těchto výrazů zapomenou na docela prostý spánek.

Bez spánku totiž člověk nemůže v reálném životě vůbec fungovat a za jistých okolností nemůže ani přežít. Zjednodušeně řečeno, když se nevyspíte, ráno jste rozmrzelí, otrávení, někdy až agresivní, stažení a zaskočení depresemi a úzkostmi. Na kvalitu spánku má obrovský vliv prostředí, kde spíme, čerstvý vzduch a dostatečné větrání, správná teplota, a pochopitelně i samotné zdravotní matrace a lůžko. Vrchol pyramidy pak tvoří přikrývka a polštář.

moderní ložnice

Čím se doma přikrýváte

Dříve se lidé přikrývali duchnami z prachového peří. Ty dokázaly v zimě úžasně zahřát, ale v létě příliš komfortní nebyly. Navíc taková duchna vážila pěkných pár kilo a její váhu jste celou noc poctivě vnímali. A pokud nebyla peřina prošívaná, což mnohde nebyla, peří se v průběhu spánku posunulo k nohám a na ramena a zátylek vám pak byla zima.

batole v posteli

Tyto nevýhody však mizí, jak pára nad hrncem, s přikrývkami z dutého vlákna. Tento materiál využívá předností vzduchové výplně dutých vláken, které perfektně izolují tělesné teplo, ať je zima, nebo léto, a poskytují mnohem vyšší komfort po celé ploše přikrývky. Ta je také velmi lehká, mnohem lehčí, než prachová peřina, zaujímá také menší objem a celé lůžko se tím pádem snáze stele.

Duté vlákno je nealergické a mohou se s ním přikrývat dospělí i děti. Nikomu z nich neublíží a navíc je možné přikrývky i polštáře zcela běžně prát v automatické pračce. Materiál velmi rychle schne a během slunečného odpoledne máte po vyprání přikrývku zas připravenou na další nocleh.