V každé domácnosti a v každé firmě, pokud chtějí fungovat, musí být někdo, kdo se stará o účetnictví. Mít rodinné finance pod kontrolou, to je způsob jak se nedostat do dluhů. V dnešní době, kdy je v každé rodině počítač nebo notebook, není nic jednoduššího, než si vytvořit tabulku a do ní několik měsíců zapisovat své příjmy, ale hlavně výdaje. Zapisovat své výdaje nemusíte pokaždé, když přijdete z obchodu, stačí si schovávat paragony a jednou za měsíc to naťukat do tabulky. Stejně tak máte určitě pravidelné platby za nájem a zálohy za energie, případně platby na spoření nebo splátky půjček, to vše se dá jednoduše zadat. Pokud si takovouto tabulku sestavíte, máte rychle přehled, zda jste v měsíci v plusu, nebo se pomalu dostáváte do mínusu a v tom případě byste měli rychle zpozornět a hledat řešení, buď na čem ušetřit nebo jak zvednout vaše příjmy.

finance

Co se týká firem, není účetnictví takto jednoduché. Určitě to nezvládnete jednoduchou tabulkou, ale potřebujete někoho, kdo účetnictví rozumí, třeba účetnictví Praha 4 https://jkcredit.cz/sluzby/ucetnictvi-danova-evidence/. Firemní účetnictví je složité hlavně v tom, že vystavujete faktury, které mají dobu splatnosti a tak peníze nemáte na účtu hned po splnění zakázky. Také si musíte spočítat daně a platit je. Musíte odvádět i platby zdravotním pojišťovnám za své zaměstnance a vůbec, máte řadu povinností vůči státu, které jako běžný občan řešit nemusíte.

účetnictví

Máte-li větší firmu, bez účetního nebo přímo účetní firmy se neobejdete. Kdo by zvládl podnikat, shánět zakázky a přitom sledovat všechny zákony, vyhlášky a prováděcí předpisy, aby měl všechny daně a odvody v pořádku a nemusel se obávat kontroly jak z finančního úřadu, tak z České správy sociálního zabezpečení. Mít své finance pod kontrolou, vědět své náklady a výdaje, to musíme jak doma, tak ve firmě.