Zima přichází i do našich středoevropských končin, a tak by bylo dobré se zamyslet, co před jejím definitivním příchodem dokončit a udělat. Bude to lepší, než pak být překvapen nenadálými výkyvy počasí a prvním sněhem ještě před příjezdem Martina na bílém koni. Počasí je totiž nevyzpytatelné a asi nikdo nechce přijít o nedokončenou práci vlivem brzkého sněžení či prudkého ochlazení. Na co se tedy zaměřit a co stihnout dříve, než bude definitivně pozdě?

podlaha bazénu

  1. Zahrada

Pokud náhodou vlastníte zahradu, asi vás nepřekvapí, že je nutné se před zimou postarat nejen o záhony a malá políčka. Zahrada je v přípravách na zimní období opravdu velkou kapitolou. Jestliže vlastníte nějaké zvířecí tvory, zkuste se také zamyslet, zda chladné mrazy vydrží venku nebo je nutný jejich přesun. A nakonec, pokud na zahradě máte bazén, rozhodně jej nezapomeňte včas provést procesem zazimování bazénu, protože jinak byste se v další sezóně nemuseli dočkat jeho funkčnosti.

  1. Příprava na Vánoce

Je to tak, svátky vánoční je nejlepší začít řešit v dřívějším termínu, než je polovina prosince. Věřte tomu, že vánoční měsíc si prostě a jednoduše budete chtít užít a vychutnat co nejvíce a rozhodně vás nebude bavit narychlo shánět dárky či péct cukroví.

jezero se zábradlím

  1. Kontrola šatníku

Mate vy i vaše děti dostatek teplého zimního oblečení? To je jedna z věcí, které se nevyplatí podceňovat. Předejdete tak nachlazení, ale i stresovým situacím, protože v prosinci už v obchodě často nebude ta správná velikost vašich vysněných bot.

Pravdou je, že zima se blíží rychlými kroky už i do našich krajin. Snažte se proto stihnout co nejvíce věci nyní, protože zimní měsíce mají své kouzlo, které si asi nikdo nemá zájem kazit doháněním nesplněných úkolů a povinností, které měly být už dávno hotové ještě před jejím příchodem.