Ukládání předmětů v domácnosti může být nesmírně komplikované, ale také velice snadné. Záleží na tom, jak se toho chopíte, a zda využijete některých vymožeností moderní doby. Jednou z nich je i sáček na zip, docela malicherná věc, zdánlivá hloupost vhodná dle názorů některých lidí leda tak na odpadky. Posuďte sami, zda tomu opravdu tak je, anebo se mýlíte:

ořechy, mandle a arašídy

Trvanlivé potraviny – nakoupíte-li domů zásobu ořechů, luštěnin, mouky, sušeného ovoce a podobných trvanlivých potravin, musíte je v něčem skladovat. Pokud k tomu zvolíte dózy, krabice, sklenice a plechovky, bude to neskladné a zbytečně tím zaberete mnoho místa. V sáčcích na zip bude vše přehledné, vyplníte jimi veškerý volný prostor a navíc ušetříte za skladovací nádoby, z nichž mnohé nejsou zrovna nejlevnější, např. plastové dózy nebo přepravky s víkem.

pistáciové oříšky

Krmiva a steliva pro zvířata – když zakoupíte např. granule pro kočky, budou zabalené obvykle v pytlích se zipovým uzávěrem. Ten je ideální pro uložení krmiv v jakékoli místnosti, protože chrání granule uvnitř před prachem, zápachem a vlhkostí. Pokud odjíždíte na dovolenou a domluvili jste se se sousedy, aby vám zvířata krmili, můžete jim krmné dávky přichystat pro každý den do jednotlivých menších sáčků na zip.

Nehoda na cestáchsáčky se zipem si můžete vzít i s sebou na dovolenou. A tam se hodí pro mnoho příležitostí. Například do nich uschováte toaletní papír, který může snadno navlhnout či zmoknout a rozmáčený vám pak nebude k ničemu. Anebo klasický případ „nehody“, kdy cestujete autobusem, udělá se vám nevolno a nemáte po ruce nic šikovnějšího, než igelitovou tašku, kam se vzápětí vyzvracíte. Jenže tašku nemůžete uzavřít a ten zápach může v autobusu vyvolat řetězovou reakci. V sáčku na zip budou zvratky naopak hermeticky uzavřené a cestování pak bude mnohem příjemnější.