Lidé, kteří zakoupili starší dům, se mnohdy dostávají do prekérních situací, které lze však řešit poměrně elegantně. Stačí jen vědět, jak postupovat, a jaké technické možnosti máme k dispozici. Týká se to nejen vhodného nářadí a pracovních postupů, ale i některých vymožeností moderní doby.

Představte si situaci, že jste se právě přestěhovali z městského, zařízeného a rekonstruovaného bytu na venkov, protože už máte, jak se říká, města plné zuby. Slevili jste z některých svých požadavků s vědomím, že tu naleznete božský klid. A máte pravdu, pokud si zvolíte vhodnou lokalitu, např. rekreační oblast, bude tu život mít docela odlišný ráz. Možná, že vám první noc v domě bude připadat jako balzám, kdy tu neuslyšíte ten typický zvuk cinkání tramvají anebo elektromotor z výtahové šachty, který se ozývá pokaždé, co někdo využívá výtah v panelovém domě.

překladiště kontejnerů

Rekonstrukce začíná

Jakmile se alespoň provizorně zabydlíte, budete tu nacházet čím dál více důvodů, proč tu vybudovat topení v podlaze, proč vybourat některé příčky a proč umístit sprchový kout na jiné místo, než kde se dosud nachází. Nebudou vám vyhovovat ani stávající okna a dveře a nakonec zjistíte, že by stálo za úvahu pustit se do rozsáhlejší rekonstrukce bytového jádra.

skladové kontejnery

Jenže jak to provést, když potřebujete vystěhovat veškerý nábytek, a nemáte kam? Jistou možností jsou stěhovací firmy, které za úplatu poskytují úschovu věcí, ale to je na jejich pozemku, a pokud budete občas něco z uložených věcí potřebovat, nebudete přece kvůli každé maličkosti cestovat třicet kilometrů daleko.

Jisté řešení by tu bylo – pronájem skladového kontejneru. Při nahlédnutí do položky pronájem kontejnerů cena zjistíte, že lze boxy pronajímat i na delší dobu, a že se vám hodí po dobu vaší rekonstrukce umístění kontejneru přímo vedle domu na zahradu. Skladový kontejner bude navíc uzamykatelný, takže naprosto bez problémů můžete přepravní box využívat neomezeným způsobem 24 hodin denně.