Indie je jednou ze zemí, která nabízí nesmírné množství zážitku. Ideální cestou je ta, která vede od severu k jihu. Během níž poznáte na vlastní oči všechny slavné památky muslimských mughalů po úchvatné hinduistické pláže na jihu země. Na kterých je možné vyzkoušet i onu mystickou ajurvédu. Určitě si nenechejte ujít prohlídku starého Dillí, ve kterém ještě turisty převážejí na rikšách, projížďku na slonovi, při které si budete připadat jako pravý maharadža. Či prohlídku plantáží koření v oblasti Periyar. Po které určitě podnikněte výlet na lodi. Stejně tak lákavou je bájná Šangri-La.

Exotická dovolená

Bhútán, který má polohu ve stínu Himaláje, se sice po staletí izoloval od okolního světa a proto se tam podařilo zachovat nejen tradice, ale i jedinečnou kulturu. Exotiku, kterou při  průjezdu krajinou čajových plantáží v Dardžilingu střídají dřevěné chrámy v Nepálu, nenajdete nikde jinde na světě. Přestože se tu na několik dnů dostaneme do středověku, ubytování a potřebný servis je vysoké úrovni. Afrika je destinací, která v současné době přitahuje velké množství turistů. Protože tento kontinent má opravdu co nabídnout pro všechny, kteří chtějí prožít exotiku na vlastní kůži.

Ryzí exotika

Obzvláště pro milovníky divokých zvířat, které je možné sledovat v národních parcích Botswany. Rovněž ornitologové si v Nata Bird Sanctuary přijdou na své. Na jednom místě je k vidění čtvrtina ptačí populace celé země. K vidění při výletech jsou jak skalní kaňony a ohromující solné pánve, nad nimiž lze pozorovat překrásné západy slunce. Rovněž cesta do Latinské Ameriky uspokojí snad všechny cestovatelské pohárky. Amazonský deštný prales bývá obvykle prvním cílem cesty. Ve kterém je možné ponořit nohy do největší řeky světa Amazonky. Nebo vystoupat k soše Krista v Riu. Ze které je výhled na jedno z nejkrásnějších měst na planetě. V délce 7500 km se celou zemí od severu k jihu táhne pás velehorských And. Rovněž nabídka specialit, která jsou podávána ve stylových restauracích, nadchne všechny milovníky dobrého jídla. Argentinský steak, šálek kolumbijské kávy, sklenička dobrého vína. A tomu vystoupení brazilské tanečnice samby.