Španělsko je země, která je turisty z Evropy velmi oblíbená. V poslední době si tuto zemi oblíbili především mladší ročníky, jelikož je to země vyhlášená svým nezávazným nočním životem. Ale ve Španělsku si užijí dovolenou všechny věkové kategorie. Můžete si vybrat jakékoliv město v celém státě, a rozhodně nebudete zklamaní. Pro tyto účely se hodí uspořádat si takový road trip po Španělsku. Můžete cestovat v osobním autě, ale pro větší pohodlnost doporučujeme velkou dodávku nebo mobilní dům. Rozsáhlou nabídku najdete na mobilní domy https://www.top-mobilnidomy.cz/.

Barcelona

Pokud se však do Španělska chystáte jenom na pár dní a chcete se převážně zdržovat na jednom místě, doporučujeme zvolit leteckou dopravu, která je nejrychlejší. Zpáteční letenky do Barcelony seženete už kolem tisícovky.

Jestli se do Barcelony vydáte, ať už na jeden den, na víkend nebo na delší dobu, rozhodně byste neměli vynechat tyto zajímavá místa.

Sagrada Família

Jeden z nejslavnějších chrámů Evropy. Díky své bohatě zdobené architektuře jde o velmi vyhledávanou turistickou památku. Stavební práce na tomto chrámu probíhají od konce 19. století až dodnes.

sagrada familia

Picasso musem

Pokud jste fanoušci umění slavného Picassa, rozhodně byste neměli vynechat toto muzeum, které je zasvěceno jeho tvorbě. Najdete v něm více jak 4000 Picassových děl. V určité dny bývá vstupné do muzea zdarma.

Casa Mila

Tento architektonický skvost je dílem architekta Antonia Gaudího. Snoubí v sobě prvky gotického slohu a baroka. Je také zapsané na seznam světových památek UNESCO.

Tibidabo

Tibidabo je hora, která vám svou výškou více jak 500 metrů nabídne úchvatný výhled na celou Barcelonu. Je pohodlně dostupná pomocí veřejné dopravy, a kromě dechberoucího výhledu si na vrcholku můžete užít zábavu v zábavním parku plném atrakcí. Jedná se opravdu o nezapomenutelný zážitek.