Lidé jsou odjakživa naučeni něco slavit, protože už kdysi dávno bylo plno oslav a různých okamžiků, které lidé chtěli zapít a oslavit, protože byli za tyto okamžiky rádi a byli šťastní, že se něco takového stalo. Navíc byli rádi, že si čas od času mohou odpočinout od únavné práce a opít se do němoty, protože to se kdysi dělo a lidé všechno slavili alkoholem či dobrým jídlem, které si jen tak dovolit ve všední dny nemohli. Oslavy byly obrovské události, na které bylo potřeba vybrat to nejlepší jídlo, většinou šlo o maso, protože to se kdysi nejedlo v takovém množství jako dnes a lidé si ho vážili, maso bylo tedy hlavní složkou jídla, které se na oslavách podávalo.

dort

Většinou šlo o oslavy, které máme ještě dnes, však to znáte, jedná se převážně o staré tradice a oslavy, které lidé kdysi slavili a měly nějaký důvod, nyní je slavíme pouze z tradice a také proto, proč to slavili naši předkové – abychom se alespoň někdy odvázali a odpočinuli si od toho nekonečného pracování, protože pracovat je třeba, všichni si chceme vydělat nějaké peníze, to je jasné. A tak tomu bylo i kdysi, a tak byli lidé rádi, že mohou mít nějaký den volno a oslavit nějakou událost, která jim udělala radost http://www.reflex.cz/clanek/video/83817/student-prav-upozornuje-na-obrovske-pochybeni-u-voleb-az-ctvrt-milionu-hlasu-bylo-neplatnych-rika.html . Mimo klasické tradiční oslavy se třeba jednalo o svatby či námluvy, klasické vesnické tancovačky nebo pokud to vezmeme ještě do dávnějších dob tak různé bály, které se konaly na zámku a byly třeba určeny pro širokou veřejnost.

pití

Spousta jídla, huby, pití a tance byla lákadlem pro všechny. Hlavně tedy volno, které většinou veřejnost dostala. Všichni se opili a tancovali, takto se slavilo skoro vše. No, posuďte sami, jestli jsme se dodnes nějak změnili a nebo ne. Je dost možné, že jsme se moc nezměnili. V dnešní době se hodně slaví nejen výše zmíněné události, ale také narozeniny. Zábava na oslavu narozenin https://www.vaskouzelnik.cz/oslava-narozenin bývá všelijaká, ale hodně bývá podobná se zábavou kdysi, a to, že si někoho lidé pozvou. Bývá to třeba kouzelník, nebo dokonce nějaký komik, který vypráví vtipy a podobně.