Co si můžete vůbec představit pod pojmem SEO? Je to optimalizace vyhledávání, která zajistí, aby se vaše webové stránky zobrazovali na vyhledávačích na nejvyšších příčkách a těm vyhledávajícím, kteří by mohli být vaši potencionální zájemci a zákazníci. To znamená že se vaše webové stránky ukážou těm, kteří hledají něco v souvislosti s obsahem vašich webových stránek. Definice SEO je daleko rozsáhlejší, ale pro základní představu stačí tato definice.

Pojďme se podívat na některé tipy, jak mít správně nastavené SEO na vašich webových stránkách.

google

Klíčová slova uvádějte do titulků na stránce

Klíčová slova jsou něco, s čím SEO velmi pracuje. Vlastně na tomto pojmu je postaven celý koncept SEO. Pokud si správně nastavíte klíčová slova, je dobrá je umístit na co nejvíce míst. Samozřejmě nenásilně, tak, aby to bylo vhodné. Pokud máte na vašich stránkách různé články a titulky označující aktuality, novinky atd., snažte se zahrnovat klíčová slova do těchto titulků.

Klíčová slova zahrňte do URL

URL je webová adresa vaší stránky. Tu můžete uvádět na mnoha místech, nebo prostřednictvím jí tvořit například reklamu s pomocí zpětných odkazů. Skvělé bude, pokud se vám podaří umístit klíčová slova i přímo do URL vašich webových stránek.

SEO

Optimalizujte obrázky používané na vašich webových stránkách

Každý na svých webových stránkách používá obrázky. Někdo více, někdo méně. Důležité je, abyste se věnovali i jejich optimalizaci. To v praxi může znamenat například to, že každému obrázku dáte poctivě popisek a nejlépe tak, že bude zahrnovat klíčová slova. Pokud někdo bude hledat vaše klíčová slova nebo podobná skrze například Google obrázky, může se pomocí toho dostat až k vašich webovým stránkám.

Máte i teď pocit, že v oblasti SEO tápete a že byste potřebovali poradit? To není problém. Pokud jste z Brna a okolí, jsou pro vás připraveny služby SEO Brno a pro pražské obyvatelé služby SEO Praha.