Proč podrobovat pravidelnému úklidu kancelářské prostory, je otázka, nad kterou se zamyslí nejedna žena, ovšem jsou-li majitelé firem muži, kteří také dohlížejí na provozní záležitosti, mohou v rámci úsporných opatření úklid kanceláří omezit na minimální frekvenci. Mohou se kupříkladu domnívat, že postačí jen jednou za měsíc vyluxovat koberec a utřít prach a jednou za rok umýt okna. Proč bychom vlastně měli úklidovou firmu z Prahy požádat o úklid v pravidelných intervalech každý týden?

uklízečka v práci

Bakterie – bakterie jsou všudypřítomné organismy, máme je i na pokožce, kde udržují její správné pH, ale jakmile se přemnoží, může dojít i k nebezpečným situacím bakteriální kontaminace. Týká se to například rozkladu potravin, ale také biologického materiálu na různých předmětech. Bakterie se vyskytují i na nábytku, spotřebičích, svítidlech či elektronice a živí se tu mastným prachem, který na předměty dosedá. Jestliže nebudete kancelář pravidelně čistit utíráním prachu, i mokrou cestou, můžete zvýšit riziko infekce významnou měrou.

úklidové prostředky

Zápach – dokážete si představit chodit čtrnáct dnů v jedněch ponožkách? Zřejmě ano, a opět tu hrají svou roli bakterie, budete kolem sebe šířit nepříjemný zápach a totéž se může přihodit i v kanceláři. Sice ne v takovém extrémním rozsahu, ale bakteriální sirné sloučeniny z rozkládajícího se prachu a nečistot budou kancelářské prostory provázet poměrně běžně. Jak se vám potom bude pracovat v takovém prostředí?

Reprezentace – pokud žijete sami pro sebe a nikoho do své kanceláře nevpustíte, pak je absence úklidu vaše věc, ale chcete-li si k sobě zvát návštěvy, a to zejména obchodní partnery či zákazníky, bude znečištěná a zapáchající kancelář takovou vizitkou, že to může vést ke ztrátě zájmu o vaše podnikání. Pravidelný úklid nábytku, podlahové krytiny, svítidel i oken zkrátka vytváří dobré jméno každému pracovišti.