Když se budeme bavit o přednostech vestavěných skříní, budeme především vyzdvihovat jejich praktické vlastnosti, jako jsou ukládání předmětů na jedno místo, vše přehledně vyskládané na relativně malé ploše, snadné uspořádání jednotlivých částí skříní a také dobře ovladatelný mechanismus posuvných dveří, kdy se neotevírají směrem ven, ale pouze do strany, což snižuje nároky na velikost obytného prostoru.

šaty ve skříni

Zpravidla bývají vestavby koncipované tak, aby uzavřely prostor a využily jeho objemu do svého maxima, takže např. máte skříň v předsíni postavenou doslova od stropu až k podlaze, kam se vejdou veškeré sportovní potřeby, úklidové prostředky, obuv a sezonní oblečení, případně další zbytek vašich oděvů, a máte pak v dalších prostorách dostatek volného místa.

Na co bychom však neměli zapomínat, je vzhled posuvných dveří a jejich řešení, co se týče designového provedení jejich vnější plochy.

art design

Zvolte si vlastní vzhled posuvných dveří

Když nakoupíte nábytek v běžných nábytkářských obchodech, dostane se vám na výběr poměrně omezené množství barev a textur. Logické je to zejména u nábytku z masivu, kde se předpokládá, že masivní dřevo bude pouze v přírodní podobě, případně opatřené lazurovacím lakem nebo barevným nátěrem, ovšem u dýhy a lamina se musíte spoléhat jen na strohá řešení, napodobující vzhled nábytkářské klasiky. Kupříkladu zadáte-li do vyhledávače výraz „šatní skříň“, sami se o tom přesvědčíte. Některé posuvné dveře tu bývají doplněné maximálně zrcadlovou plochou, ale stěží tu naleznete něco odvážnějšího, např. art design.

Proč mít doma posuvné dveře fádní, když to jde i jinak? Kupříkladu ve fotogalerii stránka 4 si můžete vybrat celou řadu art motivů, s nimiž váš obytný prostor získá mnohem více atraktivity. Je libo reálné snímky zralých třešní, rozkrojených pomerančů, přímořské pláže s palmou a bělostných kamenných oblázků? Anebo dáte raději přednost karikatuře či uměleckému impresionismu? Je to jen na vás.