Buďte obezřetní při nákupu neznačkových výbojek d2s

Čína je v dnešní době jedním z nejbohatších států světa. Tento fenomén souvisí především s obrovským rozvojem průmyslové výroby, častokrát však na úkor životního prostředí a dokonce i kvality samotné produkce. Čínské výrobky nemají příliš dobrou pověst, mezi nimi se sice nachází určité výjimky, kdy je výrobní cyklus přísně monitorován a každý defekt musí být napraven, ale rozhodně toto pravidlo neplatí všude.

reflektor

Za posledních dvacet let se z Čínské lidové republiky dovezlo několik miliard kusů osvětlovací techniky včetně halogenových žárovek do předních světlometů automobilů. Snaží se konkurovat osvědčeným značkám, jako jsou Philips nebo Osram, a také se jim to daří. Na trhu se mimochodem objevily xenonové výbojky d2s, jejichž kvalita je přinejmenším podezřelá. V takových případech, většinou po krátké době provozu, dochází nejen k poruše výbojky, ale častokrát i k poškození světlometu vlivem přepáleného vysokonapěťového transformátoru, který pracuje jako předřadník.

Některé neznačkové výbojky mohou být použité, i když jsou vydávány za nové

Jestliže sáhnete po osvědčeném značkovém výrobku Philips nebo Osram, máte kromě záruční lhůty takříkajíc jistotu, že nekupujete „zajíce v pytli“. Pokud opravdu dojde k poruše ještě před předpokládaným koncem životnosti, jde o výjimečné případy.
Pokud ve snaze ušetřit přece jen zvolíte neznačkový výrobek, sledujte tyto ukazatele. Může jít dokonce o použitý kus:

dálnice

  • Dotykové plošky mohou mít na svém povrchu známky opotřebení nebo ožehnutí.
  • Baňky s inertním plynem musí být umístěny ve svislé poloze přibližně v polovině trubice. Náplň by měla mít u nejrozšířenějších typů s teplotou chromatičnosti 4300 K nažloutlou barvu, nikoli šedou.
  • Označení patic potiskem musí být dobře rozpoznatelné a čitelné a potisk se nesmí snadno smazat dotykem bříšek prstů.

Všechny výše uvedené nepříjemnosti vás rozhodně nemohou potkat u značkových výrobků, originální kusy prochází výstupní kontrolou, nikdy nemůžete zakoupit použitý kus, který jeví známky opotřebení. Zároveň se na všechny značkové výrobky vztahuje platná záruka.

About the Author

You may also like these