Pokud vybíráte dárek pro milovanou osobu, vždy chcete, abyste udělali co nejlepší výběr a danou osobu velmi potěšili. Někdy je to ale těžké, pokud nevíte, co komu darovat. Nechcete se okatě ptát a stejně vám většina otázaných řekne, že vlastně nic nepotřebuje a mají všechno. Potom si tedy musíte lámat hlavu sami.

Hodně lidí tápe v případě svých prarodičů. Co jim dát, abyste jim opravdu udělali radost? Podíváme se na některé tipy pro vaše milované babičky.

Doplňky stravy

Zdraví je to nejdůležitější, co v životě máme, a hlavně ve stáří se o něj snažíme pečovat více než kdy dříve. Pečovat o zdraví se dá všemi možnými způsoby. Zdravou stravou, pohybem…ale rozhodně by lidé staršího věku měli doplňovat nezbytné živiny i pomocí doplňků stravy. Můžete babičce zakoupit vitamínové komplexy, nebo konkrétní jednotlivé živiny ve formě doplňků. Vhodné jsou například vitamíny B, D, zinek nebo collagen.

vitamíny

Kultura

Babičku také určitě potěší, pokud jí věnujete dárek ve formě zážitku pro ni a třeba zároveň i pro vás. Alespoň tak budete mít možnost strávit spolu více času. Věnujte jí třeba lístky na nějakou kulturní akci, činohru, muzikál, balet, operu nebo koncert https://www.databazeknih.cz/knihy/vsemi-smysly-199694 Případně jí můžete věnovat dárkový poukaz do nějakého divadla, aby si sama vybrala, jakou hru by ráda viděla a také si může vybrat, která místa na sezení by jí vyhovovala.

divadlo

Knihy

V seniorském věku má člověk obvykle více času než dříve, a tak si babička určitě najde čas na nějakou dobrou knihu. Můžete ji zakoupit konkrétní titul, nebo jí zakoupit dárkový poukaz do knihkupectví. Vyberte jí nějaký hezký historický román, román pro ženy, detektivku nebo třeba i thriller. V knihkupectví se nebojte poprosit knihkupce o radu, určitě vám velmi rádi poradí vhodný titul. Pokud babička nečte, můžete jí v knihkupectví zakoupit třeba dárkovou knihu křížovek nebo sudoku.